Megkezdődött az ünnepi vásárlási szezon, amely az elmúlt két év hipernövekedéséhez képest visszaesést mutat – írja közleményében a Digitális Kereskedelmi Szövetség.
Rekordot döntött az idei karácsonyi vásárlási szezon első öt napja az Amazonnál, az e-kereskedelmi óriás arról számolt be, hogy a Hálaadás Napja és „Cyber Monday” között eltelt öt napon minden eddiginél erősebb értékesítési számokat ért el – írja a CNBC.
Rekorddal indult a karácsonyi vásárlási szezon az Egyesült Államokban, az online értékesítések új csúcsra emelkedtek Black Friday napján – derül ki az Adobe adataiból a CNBC cikke szerint.
Az ünnepi időszakban az európai vásárlók csaknem fele, 41 százaléka elsősorban üzletekben vásárol, további 20 százalékuk interneten is, és a legtöbben az akciós termékeket keresik - derül ki az Oracle kereskedelmi felméréséből. A válaszok szerint az online vásárolt termékek esetében a házhoz szállítás (52 százalék) a legnépszerűbb, szemben az átvevőpontokkal és a bolti átvétellel (20-20 százalék).
Új forgalmi csúcsot hozott az eMAG Black Friday, az idei kampány megmozgatta a hazai online vásárlóközönség több mint kétharmadát. A legnagyobb slágertermékek az öblítők és más fogyóeszközök voltak, de rendkívül sokan vették meg a karácsonyi ajándéknak szánt játékokat, vagy szereztek be új laptopot.
A kihagyhatatlannak hirdetett akciók hatására bárkiben beindulhat a veszteségelkerülő és versengő magatartás, aminek a tudatosság és az önfegyelem az ellenszere Németh Erzsébet szociológus szerint - írja az infostart.hu
A Klarna tovább építi vásárlási ökoszisztémáját azzal, hogy egy árösszehasonlító oldalt hoznak létre és vezetnek be több európai országban.
Május végén hatályba lép egy jogszabály-módosítás, amelynek következtében a kereskedelmi vállalkozásoknak a kedvezményes ár mellett fel kell tüntetni az elmúlt legalább harminc napban alkalmazott legalacsonyabb árat is - tudta meg a PwC. Az árrendelet módosításának célja a kereskedők akciótartási gyakorlatának újraszabályozása és a fogyasztók megtévesztésének visszaszorítása, különös tekintettel az olyan országos kampányok során mint például az év végi Black Friday.
Az eMAG és az Extreme Digital november 19-i Black Fridayén a magyar vásárlók 10,13 milliárd forint értékben, több mint 420 ezer darab terméket rendeltek, ami jelentősen felülmúlja a tavalyi év eredményeit. A legjobban a háztartási eszközök, tisztítószerek, baba-mama termékek és a laptop/IT termékek fogytak, de belföldi szállást/utat is vásároltak közel kétszázan.
Az elmúlt években egyre erősebb volt az online értékesítés Fekete Pénteken az Egyesült Államokban, és a várakozások szerint idén új csúcsot dönthettek az eladások. Az Adobe Analytics becslése szerint meg is van az új rekord.
IPhone, OLED-tévé, laptop és hőszivattyús szárítógép: ezek voltak az Extreme Digital 2020-as Black Friday-ának első óráiban a legnagyobb forgalmat generáló termékek. Az első öt órában az idei fekete péntek forgalma a járványhelyzet ellenére 40 százalékkal haladta meg a tavalyit – áll az Extreme Digital közleményében.
A fogyasztók és vállalkozások egyaránt készülnek a fekete péntek ("Black Friday") típusú kampányok rejtette lehetőségekre. Az ünnepek előtti leárazások előnyös árakhoz segítik a fogyasztókat, de a vállalkozásoknak is lehetőséget teremtenek arra, hogy még inkább megnöveljék az ajándékozással teli időszak bevételeit. Magyarországon az ilyen kampányok csak a 2010-es évek második felében terjedtek el igazán, nagyszabású reklámhadjáratokkal és célirányos értékesítési stratégiákkal. Ezekre azonban nem csak a fogyasztók figyeltek fel. A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) már 2015-ben metodikusan vizsgálni kezdte a piacon megjelent Black Friday típusú stratégiákat és az utóbbi 5 évben több ehhez kapcsolódó döntést hozott. Az ellenőrzés idén is elkerülhetetlen. Az alábbiakban a GVH gyakorlatát hívjuk segítségül ahhoz, hogy megértsük pontosan mire is fog figyelni a hivatal az ünnepeket megelőző reklámkampányok és más kereskedelmi gyakorlatok ellenőrzése során. Nagy András, a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda ügyvédjének írását közöljük.
A Gazdasági Versenyhivatal 892 millió forint bírságot szabott ki az Alza.hu webáruház üzemeltetőjére és cseh anyavállalatára Black Friday akciók tisztességtelen reklámozásával kapcsolatban. A versenyhivatal célja a kimagasló bírsággal, hogy a Magyarországon is népszerűvé vált akciós időszakok során tapasztalt megtévesztő reklámokat visszaszorítsa az online piacokon.
Már indult fogyasztóvédelmi eljárás a novemberi ellenőrzések alapján a webáruházak megtévesztő hirdetései miatt, emellett az árképzésnél is előfordultak hiányosságok - mondta a Magyar Nemzetnek Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára az elmúlt hétvégén lezajlott black friday akciós kampány tapasztalatairól.
7,4 milliárd dollárt költöttek a Black Fridayen online shopokban Amerikában, ami rekordnak számít – írja a Bloomberg.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború aktualitásaival.
Az új elnök várható politikájának hatását árazzák a piacok.
A Budapest-Belgrád vasútvonal 2026-tól működni fog.
Mire elég a 150 ezer forint.
Donald Trumpon is múlhat a magyar bank árazása.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?